ארכיון הקטגוריה: כללי

בריאות ואהבה

״אני מאחלת לך בריאות ואהבה כי זה מה שאין לי״ ככה הסתיימה שיחה שלי היום בבוקר עם מישהי שהייתי צריך להסביר לה שאני לא יכול לעזור לה ולא בגלל שלא רציתי , אלא בגלל שזה שלא יהיה הדבר הנכון לעשות.

אז לרגע הרגשתי לא נוח, אבל אני גם יודע שעשיתי את הדבר הנכון.

אבל היי, אם יש מישהו שצריך לדעת אם עשיתי את הדבר הנכון זה ״לא אני״

בלוג שמשנה ייעוד מקולנוע להכל, זו החלטה לא פשוטה, אבל ידעתי תמיד שלא רק על קולנוע רציתי לכתוב. בגלל זה  היו לי כמה וכמה בלוגים כל פעם על נושא אחר. אבל נראה לי שהכי נכון לאחד את כל הבלוגים ופשוט לכתוב תחת ״לא אני״ .

והרי זה גם הכי מתאים  כי אני לא יכול באמת לכתוב בתור מי שאני אז עדיף ככה.

 

TOP 5

החלטתי שאני אנסה לדרג את 5 הסרטים שהכי אהבתי בקטגוריות שונות הדירוג הוא לא עפ"י סדר העדיפויות אלא פשוט 5 סרטים

קומדיה

1 אוסטין פאורס

2 אל תתעסק עם הזוהן

3 פסטיבל הבירה

4 רק מוכרים 2

5 בריס מניס

פעולה

1 סדרת אושן

2 היו זמנים במקסיקו

3 דספרדו

4 ברוז'

5 סדרת באטמן

דרמה

1 High Fidelity

2 Catch and Release

3 in a women world

4 Thank You for Smoking

5 patch adams

אימה

1 the devils rejects

2 from dusk till dawn

3 The Omen

4 silent hill

5 רוצחים מלידה

קאלט

1 ביל וטד

2 Pick of Destiny

3 Animal House

4 מוכרים בלבד

5 עולמו של ווין

מדע בדיוני

1 כדור הארץ – שנת 5000 (הספר יותר מומלץ)

2 ספיידרמן

3 סופרמן

4 רובוטריקים

5 הכוכב האדום

 

עשיתי את הרשימה הזו על רגל אחת בזמן שאני יושב בדיזי , אני מקווה שלא פיספסתי אף סרט או שלא פגעתי ברגשותיו של אחר …. אולי אני אריץ מספר תיקונים בהמשך

שבוע טוב

אל תתעסק עם הזוהן – You Don't Mess with the Zohan

you dont mess with the zohanאחרי שראיתי בערך 15 פעם את הטריילר, הייתי חייב ללכת לראות את הסרט עצמו. הזמנו כרטיסים ב-yes Planet, צפיתי עוד פעמיים בטריילר והייתי מוכן לצאת לסרט.

סרטו של דניס דוגן (I Now Pronounce You Chuck & Larry) ,נראה במבט ראשון כתשובה של אדם סנדלר לבוראט. הסרט הזה מלא בישראליות, לעיתים אפילו קצת מוגזמת, כמו למשל השימוש בחומוס בכל סצינה בסרט ע"י כל ישראלי שמופיע בצורה זו אחרת. זוהן דביר, הוא סופר חייל מקצועי בצבא הישראלי שמאומן לחסל טרוריסטים, שבשלב מסויים בחייו נמאס לו להתעסק במלחמה ( במיוחד שמחבלים שהוא תופס משוחררים בעסקאות שבויים ) ומחליט לברוח לאמריקה.

חלומו של זוהן הוא להיות מעצב שיער הוא רוצה שהשיער של כולם יהיה silky smooth , בשביל להגשים חלום זה הוא מתחיל לעבוד כעוזר ספר במספרה בבעלות של בחורה פלסטינית תחת "מסווה" של בחור אוסטרלי. במהלך כל הסרט מודגשים כל מיני סממנים ישראליים בצורה מוגזמת ביותר( ממש מוגזמת) כמו למשל שימוש מוגזם בחומוס בכל דבר, כשאני אומר מוגזם אני ממש מתכוון מוגזם.

אויבו המושבע של זוהן הוא הפנטום ( ג'ון טרטורו ) שחי על תהילת הריגתו של זוהן , לא הזכרתי קודם שזוהן מביים את מותו כדי לברוח לאמריקה. אחרי הריגתו של זוהן הופך הפנטום לגיבור ומקים רשת שאוורמות ענקית והופך להיות אליל. למרות שהסרט הוא מצחיק בצורה היסטרית הוא בעצם סאטירה גם עלינו הישראלים גם על הפלסטינים וכמובן על האמריקאים בכלל.

הישראלים בסרט מנהלים חנויות אלקטרוניקה מפוקפקות, הפלסטינים הם נהגי מוניות ובעלי באסטות והאמריקאים מתנהגים כמו שמצפים מחברה קפיטליסטית עם נגיעה קטנה ברד-נקס. כאשר פלסטיני שזוהן פעם פגע בו ( גנב לו את העז) מגלה שזוהן לא באמת מת רוצה לחסל בעצמו זוהן כדי לזכות בתהילה של הפנטום, מה שמוביל לסדרה של פעולות מגוחכות שבסה"כ מראות שלא כל הערבים הם מחבלים רעים.

בסרט יש נציגות ישראלית יפה, עידו מוסרי, ימית סול ועוד פרצופים מוכרים רבים שאת שמותיהם ניתן לראות ברשימת השחקנים.

אני ממליץ מאד ללכת לסרט, זה אחד הסרטים היותר מצחיקים שראיתי בשנים האחרונות, והסיבה העיקרית לכך זה שבתור ישראלים אנחנו יודעים שרק אנחנו מבינים חלק גדול מהבדיחות בסרט.

מרתון סרטי קווין סמית ב-YES2

הנה אני יושב לי מול הטלויזיה ( זה דבר שצריך לציין כי באופן כללי אין לי טלויזיה) ומה שרץ מולי זה פשוט מרתון של כול סרטי קווין סמית' . זו הדרך הטובה ביותר להעביר את חג השבועות. מאד הופתעתי מהעובדה שעושים ב-YES מרתון של הסרטים שלו כי בכול זאת קווין סמית' לא נתפס, לפחות לפי איך שאני מכיר את הקהל הישראלי, כבמאי מוכר. מה שאני אוהב אצל סמית' וגם כתבתי את זה בפוסט על Clerks זה החיבור בין כול הסרטים שלו בעזרת דמויות ואירועים משותפים. גם אם הסרטים לא יצאו בצורה כרונולוגית לעצם השתלשלות האירועים בעלילות שלהם עדיין כול פרט בסרט אחד עוזר להבין דברים בסרט אחר. מה שכן לראות את כול הסרטים ברצף זו חוויה מעולה, מדהים שלא משנה כמה פעמים ראיתי את כול הסרטים שלו ( וזהו עומד על מספר דו ספרתי לכל סרט) עדיין אני מצליח למצוא דברים קטנים שמצחיקים אותי. בכול צפיה אני מגלה עוד פרט קטן שלא שמתי לב אליו לפני כן ומרוב שאני מכיר את הסרטים אני יכול רק להקשיב ולא חייב להסתכל.

מי שלא רואה עכשיו את המרתון לדעתי מפסיד, אפילו קלטתי את סבתא שלי רואה chasing amy…. אז אני אמשיך לצפות בנתיים.