ארכיון הקטגוריה: דרמה

The lucky ones – בני מזל

את ״בני מזל״ רכשתי כרגיל ברכישה התקופתית בפינת היד השנייה של האוזן השלישית. הוא שבה את עיני מיד כשראיתי את שמו של טים רובינס על העטיפה, ובשביל עשרה שקלים, לא כדאי לפספס. הסרט מספר על שלושה חיילים שחוזרים מעירק, שניים לחופשה בת 30 יום ואחד סיים את שירותו והשתחרר. צ׳יבר ( טים רובינס ) המבוגר מבין השלושה נפצע בגב משירותים כימיים שנפלו עליו וסיים את שירותו, טי.קיי ( מייקל פנה) שחטף רסיס באזורים הרגישים ולא מתפקד מבחינה מינית וקולי (רייצ׳ל מקאדמס) חטפה כדור ברגל ואיבדה את חברה הטוב וספק בן זוגה. השלושה נפגשים לראשונה בשדה התעופה ויוצאים לנסיעה כפוייה יחד במכונית שכורה לאחר שכל הטיסות שהיו אמורים לטוס עליהן בוטלו. לכל אחד מהם משימה להשלים בחופשה , טי,קיי רוצה לחזור לתפקד ולכן נוסע לווגאס כדי למצוא בעלת מקצוע שמסוגלת לגרום לכל אחד לתפקד במיטה, קולי במסע להורי החבר שלה כדי לתת להם את הגיטרה שלו וצ׳יבר בדרכו הביתה כדי להתאחד עם משפחתו אחרי תקופה ארוכה במלחמה. איחוד שלא יוצא לפועל עם הודעת אישתו שהיא רוצה להתגרש. המסע לוקח את השלושה בכל רחבי ארה״ב ומפגיש אותם עם אנשים שונים, חלקם חמים וחלקם לא שפויים, אבל מה שבטוח שכולם משפיעים על השלושה. מלבד המסע המשותף של שלושתם כל אחד מהם עובר מסע עצמו עם היעד האישי שלו. לקראת סופו של המסע הם מגלים שהיעדים שלהם היו קצת לקוחים מוך הסרט שהם חיים בו והכל חוזר בסוף להתחלה. מומלץ מאד

התייר – דחוף שג׳וני דפ יחזור מהטיול הזה


אנג׳לינה ג׳ולי , ג׳וני דפ , במבט ראשון נראה סרט שיש מה לצפות ממנו. הלכנו אני ושירלי לסרט לא בגלל המלצה וגם את האמת לא תכננו ללכת בכלל לסרט, אבל יצא . בכל מה שקשור לסרטים עם ג׳וני דפ תמיד ידעתי שאני צריך לצפות למשהו מיוחד כי ככה זה אצלו. הפעם הייתי כולי אכזבה. ג׳וני משחק תייר שבמקרה או שלא במקרה נקלע לפרשיית הונאה שכל כל הסוכנויות בעולם מעורבות בה. אנג׳לינה משחקת את אהובתו של דמות המפתח בפרשיה שכולם עוקבים אחרי כדי לתפוס אותו. הרדידות בעלילה ובדמויות מאד מאכזבות, הייתי מצפה שיהיה עומק בדמות שג׳וני דפ משחק. לא הכרנו אף אחת מהדמויות ולא היה עם מי להזדהות במהלך הסרט , דבר שדרוש בכל סרט טוב. הסוף של הסרט מאד צפוי וגם ממנו לא מתפתח שום דבר חוץ מהציפיה שבפרק הבא של שודדי הקריביים ג׳וני יפצה על הדבר הזה שקרה פה.

מומלץ בקור, מקסימום מתאים לסרט בהוט פריים.

דאלטרי קאלהון – Daltry Calhoun

אחרי הפסקה ארוכה של כמה חודשים ללא כתיבה ( אין לי את מי להאשים מלבד את עצמי ) החלטתי לחזור לכתוב. חיכיתי לסרט שייתן לי את ההצתה של הכתיבה מחדש.

הסרט הזה בהחלט הפתיע אותי, את הסרט קניתי ב-20 ש"ח במדפי היד השנייה של האוזן השלישית והסיבה שקניתי אותו זה בגלל שהמפיק הוא טרנטינו. ולא התעמקתי יותר מדי בדברים אחרים שצויינו על העטיפה מלבד שזה עם ג'וני נוקסוויל.

הסרט נכתב ובויים ע"י קטרינה הולדן ברונסון שהיא ביתו של השחקן צ'ארלס ברונסון. הליהוק בסרט לטעמי הוא מוצלח ביותר ג'וני נוקסוויל (דאלטרי) , אליזבת בנקס (מאי), ג'ולייט לואיס (פלורה), דיוויד קושנר (דוייל) וסופי טראוב (ג'ון – june) .

כל הסרט מתואר מנקודת מבטה של june ביתו של דאלטרי דרך תהליך ההתבגרות שלה וההבנה שלה של הדברים שקורים סביבה. סביבת הסרט היא עיירה בשם דקטאון (עיר הברווז) במדינת טנסי. דאלטרי הוא איש עסקים מצליח בתחום הדשא ושרוצה לבנות מסלול גולף עממי לתושבי האיזור בכדי שכולם יוכלו לשחק גולף. אך מחלה שפוגעת בדשא שלו גורמת לחברה שלו להיות בשלבי קריסה. במקביל לסיפור הזה מגיעות לעיירה שתי דמויות מעברו של דאלטרי, חברתו לשעבר,מאי, אותה הכניס להריון בגיל 14 והבת שלו בת ה-14. מאי בשלבים אחרונים של מחלה סופנית עליה לא סיפרה לאף אחד רוצה עתיד אחר לביתה ממש שהיה לה ומתכוונת לנצל את עושרו ורצונו הטוב של דאלטרי בכדי לעזור לה להתקבל לג'וליארד.

זה הסרט שג'וני נוקסוול נגלה לי כשחקן ולא כאדם שמחדיר חפצים חדים לאיברים רגישים וקופץ עם סקייטבורד בוער לתוך חבית נפט בג'ק-אס. ואני חייב להודות שאכן הופתעתי, משחקו של נוקסוויל פשוט תואם את הסרט, אני לא יודע אם הוא יכול להיות בכל סרט אבל פה הוא התאים בדיוק.

סרטים אמריקאיים כאלו הם האהובים עלי, כמו desert blue ו-feeling Minnesota ועוד סרטים רבים אחרים.

והנה הקדימון של הסרט :

סיפורו המופלא של בנג'מין באטון

אני מאד אוהב את הסרטים שבהם מופיע בראד פיט, כמו 12 הקופים או סידרת אושן….אך הפעם לא הייתה משמעות לכך שפיט משחק את בנג'מין באטן.

הסרט מספר את סיפור של בנג'מין שנולד במצב גופני של בן 80 ועם התבגרותו הוא הולך ונעשה צעיר יותר ויותר עד למותו כתינוק. אין ספק שהסיפור הוא נוגע ללב, אך עד כמה שנהנתי ממנו הוא לא מתאים למשהו מעבר לסרט שרואים ביום שבת בצהריים בכבלים או בלווין. אני אישית הלכתי לראות את הסרט בשעה 1 וחצי לפנות בוקר בסינמה סיטי והוא אכן העביר לי לילה בצורה לא רעה בכלל (ולא בגלל הסרט בלבד). אבל לקחת נושא כזה כבד ולמשוך אותו לאורך כמעט 3 שעות של עלילה בלי התחשבות בקהל הצופים זה בהחלט גובל בהתעללות קלה. הליהוק מעולה החזותיות של הסרט מדהימה והעלילה עם רעיון מעולה….אבל משהו התפספס פה בהחלט.

אז למי שיש 3 שעות לפחות פנויות או לחילופין שותף/ה לצפיה בסרט ששווה בשבילו/ה להיות ער לאורך כל הסרט, אז הסרט הזה בשבילכם, אבל בכל מקרה לדעתי זה יהיה בכבלים או בלווין בערב שישי אחרי שבמשך שבועיים יחפרו עם פרומואים של דקה על הסרט וכמה שהוא היה הצלחה קולנועית.

מומלץ בקור.

סודות ושקרים

במסגרת הלימודים אנחנו עושים גם קורס בפסיכולגיה של תאוריות למידה. לקראת המבחן התבקשנו לראות את הסרט "סודות ושקרים" של הבמאי מייק לי.

את האמת התחלנו לראות את הסרט בגישה קצת שלילית כי בכל זאת זה סרט שמכריחים אותך לראות וגם אלו שראו אותו לפנינו לא בדיוק פירגנו לו , בלשון המעטה.

עוד חשוב לציין שעל הסרט הזה אני כותב בשני חלקים, התחלתי לכתוב אותו לפני שראיתי את "חופשיה ומאושרת" ואני מסיים לכתוב אותו היום בערך חודש אחרי שראיתי אותו.

הסרט הוא סרט בריטי, ואת האמת הוא מתחיל קצת בצורה איטית שלא בדיוק ברור מה מקשר בין כול הדמויות ובכלל לאן העלילה מובילה. אך בצורה כל שהיא הסרט מושך אותך לרצות לראות מה קורה הלאה , מה יהיה עם סינת'יה , רוקסן וכל שאר המשפחה הבריטית המוזרה הזו.

הסרט שנכתב ובויים על-ידי מייק לי, מספר את סיפורה הלא שיגרתי של משפחה בריטית. סינתיה ( ברנדה בלת'ין ) היא אם חד הורית ששומרת כמה סודות ממשפחתה בעיקר מביתה רוקסן ( קלייר רושברוק ). מוריס (טימותי ספול), אחיה של סינתיה הוא האור החיובי של המשפחה, הוא מגשר בין כל בני המשפחה לטוב ולרע ושמור על סודותיה של סינתיה. הורטנס( מארי-אן ג'ין באטיסט ) היא ביתה הלא חוקית של סינתיה שבאופן מפתיעה היא גם לא בדיוק דומה לה, בלשון המעטה.

הורטנס מחליטה לחפש את אימה הביולוגית לאחר שהוריה המאמצים נפטרים, וזאת כיוון שמחפשת דמות אם שתאהב אותה. סינתיה, שמאוכזבת מרוקסן פוחדת שתלך בדרכה שלה, היא נכנסה להריון בגיל צעיר, בת אחת היא מסרה לאימוץ (הורטנס) והבת השנייה היא רוקסן. רוקסן נטשה את הלימודים ועובדת כמנקה רחובות בעירייה.

הגעתה של הורטנס, אישה משכילה עם תואר כאופטימטריסטית ועבודה מסודרת, מראה לסינתיה שחייה לא חייבים להיות כישלון ושיכול לצאת ממנה גם משהו טוב והיא מתחילה להנות מנוכחות הבת "החדשה" שלה, אך בסתר. מוריס שמהווה את נקודת היציבות במשפחה הוא בעל עסק לצילום וחי מחוץ לעיר בבית חדש ומודרני, בשונה מסינתיה שחיה עוד בבית הוריהם המוזנח, הוא הכותל של כל בני המשפחה והוא סופג וסופג עד לפיצוץ שמתרחש ביום הולדתה של רוקסן שבה מציגה סינתיה את הורטנס לבני המשפחה, תחילה כחברה מהעבודה ולאחר מכן כבת משפחה.

הסרט כולו נבנה לאט לאט , טלאים טלאים עד שמתחברת התמונה המלאה. קל מאד לאבד את הסבלנות לראות את הסרט בהתחלה, אל תשברו, בסוף הסרט יהיה לכם חיוך על הפנים עם הרגשה של הנאה כי מייק לי מעביר את הסיפור בצורה מדהימה ובדרך בריטת משובחת.

מאד מומלץ….