סודות ושקרים

במסגרת הלימודים אנחנו עושים גם קורס בפסיכולגיה של תאוריות למידה. לקראת המבחן התבקשנו לראות את הסרט "סודות ושקרים" של הבמאי מייק לי.

את האמת התחלנו לראות את הסרט בגישה קצת שלילית כי בכל זאת זה סרט שמכריחים אותך לראות וגם אלו שראו אותו לפנינו לא בדיוק פירגנו לו , בלשון המעטה.

עוד חשוב לציין שעל הסרט הזה אני כותב בשני חלקים, התחלתי לכתוב אותו לפני שראיתי את "חופשיה ומאושרת" ואני מסיים לכתוב אותו היום בערך חודש אחרי שראיתי אותו.

הסרט הוא סרט בריטי, ואת האמת הוא מתחיל קצת בצורה איטית שלא בדיוק ברור מה מקשר בין כול הדמויות ובכלל לאן העלילה מובילה. אך בצורה כל שהיא הסרט מושך אותך לרצות לראות מה קורה הלאה , מה יהיה עם סינת'יה , רוקסן וכל שאר המשפחה הבריטית המוזרה הזו.

הסרט שנכתב ובויים על-ידי מייק לי, מספר את סיפורה הלא שיגרתי של משפחה בריטית. סינתיה ( ברנדה בלת'ין ) היא אם חד הורית ששומרת כמה סודות ממשפחתה בעיקר מביתה רוקסן ( קלייר רושברוק ). מוריס (טימותי ספול), אחיה של סינתיה הוא האור החיובי של המשפחה, הוא מגשר בין כל בני המשפחה לטוב ולרע ושמור על סודותיה של סינתיה. הורטנס( מארי-אן ג'ין באטיסט ) היא ביתה הלא חוקית של סינתיה שבאופן מפתיעה היא גם לא בדיוק דומה לה, בלשון המעטה.

הורטנס מחליטה לחפש את אימה הביולוגית לאחר שהוריה המאמצים נפטרים, וזאת כיוון שמחפשת דמות אם שתאהב אותה. סינתיה, שמאוכזבת מרוקסן פוחדת שתלך בדרכה שלה, היא נכנסה להריון בגיל צעיר, בת אחת היא מסרה לאימוץ (הורטנס) והבת השנייה היא רוקסן. רוקסן נטשה את הלימודים ועובדת כמנקה רחובות בעירייה.

הגעתה של הורטנס, אישה משכילה עם תואר כאופטימטריסטית ועבודה מסודרת, מראה לסינתיה שחייה לא חייבים להיות כישלון ושיכול לצאת ממנה גם משהו טוב והיא מתחילה להנות מנוכחות הבת "החדשה" שלה, אך בסתר. מוריס שמהווה את נקודת היציבות במשפחה הוא בעל עסק לצילום וחי מחוץ לעיר בבית חדש ומודרני, בשונה מסינתיה שחיה עוד בבית הוריהם המוזנח, הוא הכותל של כל בני המשפחה והוא סופג וסופג עד לפיצוץ שמתרחש ביום הולדתה של רוקסן שבה מציגה סינתיה את הורטנס לבני המשפחה, תחילה כחברה מהעבודה ולאחר מכן כבת משפחה.

הסרט כולו נבנה לאט לאט , טלאים טלאים עד שמתחברת התמונה המלאה. קל מאד לאבד את הסבלנות לראות את הסרט בהתחלה, אל תשברו, בסוף הסרט יהיה לכם חיוך על הפנים עם הרגשה של הנאה כי מייק לי מעביר את הסיפור בצורה מדהימה ובדרך בריטת משובחת.

מאד מומלץ….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *