אל תתעסק עם הזוהן – You Don't Mess with the Zohan

you dont mess with the zohanאחרי שראיתי בערך 15 פעם את הטריילר, הייתי חייב ללכת לראות את הסרט עצמו. הזמנו כרטיסים ב-yes Planet, צפיתי עוד פעמיים בטריילר והייתי מוכן לצאת לסרט.

סרטו של דניס דוגן (I Now Pronounce You Chuck & Larry) ,נראה במבט ראשון כתשובה של אדם סנדלר לבוראט. הסרט הזה מלא בישראליות, לעיתים אפילו קצת מוגזמת, כמו למשל השימוש בחומוס בכל סצינה בסרט ע"י כל ישראלי שמופיע בצורה זו אחרת. זוהן דביר, הוא סופר חייל מקצועי בצבא הישראלי שמאומן לחסל טרוריסטים, שבשלב מסויים בחייו נמאס לו להתעסק במלחמה ( במיוחד שמחבלים שהוא תופס משוחררים בעסקאות שבויים ) ומחליט לברוח לאמריקה.

חלומו של זוהן הוא להיות מעצב שיער הוא רוצה שהשיער של כולם יהיה silky smooth , בשביל להגשים חלום זה הוא מתחיל לעבוד כעוזר ספר במספרה בבעלות של בחורה פלסטינית תחת "מסווה" של בחור אוסטרלי. במהלך כל הסרט מודגשים כל מיני סממנים ישראליים בצורה מוגזמת ביותר( ממש מוגזמת) כמו למשל שימוש מוגזם בחומוס בכל דבר, כשאני אומר מוגזם אני ממש מתכוון מוגזם.

אויבו המושבע של זוהן הוא הפנטום ( ג'ון טרטורו ) שחי על תהילת הריגתו של זוהן , לא הזכרתי קודם שזוהן מביים את מותו כדי לברוח לאמריקה. אחרי הריגתו של זוהן הופך הפנטום לגיבור ומקים רשת שאוורמות ענקית והופך להיות אליל. למרות שהסרט הוא מצחיק בצורה היסטרית הוא בעצם סאטירה גם עלינו הישראלים גם על הפלסטינים וכמובן על האמריקאים בכלל.

הישראלים בסרט מנהלים חנויות אלקטרוניקה מפוקפקות, הפלסטינים הם נהגי מוניות ובעלי באסטות והאמריקאים מתנהגים כמו שמצפים מחברה קפיטליסטית עם נגיעה קטנה ברד-נקס. כאשר פלסטיני שזוהן פעם פגע בו ( גנב לו את העז) מגלה שזוהן לא באמת מת רוצה לחסל בעצמו זוהן כדי לזכות בתהילה של הפנטום, מה שמוביל לסדרה של פעולות מגוחכות שבסה"כ מראות שלא כל הערבים הם מחבלים רעים.

בסרט יש נציגות ישראלית יפה, עידו מוסרי, ימית סול ועוד פרצופים מוכרים רבים שאת שמותיהם ניתן לראות ברשימת השחקנים.

אני ממליץ מאד ללכת לסרט, זה אחד הסרטים היותר מצחיקים שראיתי בשנים האחרונות, והסיבה העיקרית לכך זה שבתור ישראלים אנחנו יודעים שרק אנחנו מבינים חלק גדול מהבדיחות בסרט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *